вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane prędko się zużywają i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий